Чим корисні шишки

Шишки — не просто красиві природні утворення, що прикрашають хвойні дерева. Вони містять у собі чимало корисних речовин і здавна використовуються в народній медицині для лікування різноманітних захворювань.

Розкажу про те, які лікувальні властивості мають шишки та як їх можна використовувати в домашніх умовах.

Лікувальні властивості шишок

Зміцнення імунітету

Шишки багаті на вітаміни С та А, які є потужними антиоксидантами і сприяють зміцненню імунної системи. Регулярне вживання настоянок чи відварів з шишок може допомогти організму швидше справлятися з простудними захворюваннями та підвищити його загальний опірність до інфекцій.

Лікування дихальних шляхів

Шишки містять ефірні масла, які мають виражені антисептичні та протизапальні властивості. Використання відварів з шишок може допомогти при лікуванні бронхіту, ларингіту та інших захворювань дихальних шляхів.

Заспокійливий ефект

Настоянки з шишок відомі своїми заспокійливими властивостями. Вони можуть використовуватися для зниження нервової напруги, поліпшення сну та навіть для лікування легких форм депресії.

Як використовувати шишки в домашніх умовах

Настоянка з шишок

  1. Зібрати зрілі шишки, краще в літній період.
  2. Залити шишки водкою або спиртом і залишити в темному місці на кілька тижнів.
  3. Процідити отриману настоянку і використовувати за потребою.

Відвар з шишок

  • Заварювати шишки киплячою водою і настоювати як чай. Вживати теплим для заспокоєння або як засіб проти простуд.

Шишки не лише красиві, але й вкрай корисні. Використання їх в лікувальних цілях може стати відмінним доповненням до традиційної медицини. З їх допомогою можна не тільки поліпшити здоров’я, а й додати різноманітності до домашнього лікування. Однак не забувайте про консультації з лікарем перед використанням будь-яких народних засобів.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Залишити відповідь