Адвокат по спадщині: в яких випадках потрібна його правова допомога

Спадкування – це юридичний процес переходу майна померлої особи до її спадкоємців. Це може бути складний і емоційний процес, особливо якщо є кілька спадкоємців або якщо виникають суперечки щодо спадщини.

Ось деякі випадки, коли вам може знадобитися допомога адвоката по спадщині:

1. Складні або спірні спадкові справи:

  • Якщо спадкодавець помер без заповіту: В цьому випадку спадщина буде розподілятися згідно з законною чергою спадкування, що може призвести до суперечок між спадкоємцями. Адвокат по спадщині може допомогти вам зрозуміти ваші права та захистити ваші інтереси.
  • Якщо є кілька спадкоємців: Якщо майно померлого ділиться між кількома людьми, може виникнути незгода щодо того, як саме воно має бути розділене. Адвокат по спадщині може допомогти вам провести переговори з іншими спадкоємцями та досягти справедливого й законного врегулювання.
  • Якщо ви оскаржуєте заповіт: Якщо ви вважаєте, що заповіт недійсний або був складений під тиском, ви можете оскаржити його в суді. Адвокат по спадщині може допомогти вам зібрати докази та представити вашу справу в суді.
  • Якщо ви пропустили термін прийняття спадщини: Зазвичай у спадкоємців є шість місяців з дня смерті спадкодавця, щоб прийняти спадщину. Якщо ви пропустили цей термін, ви все ще можете мати можливість прийняти спадщину, але для цього вам знадобиться допомога адвоката.
  • Якщо борги спадкодавця перевищують його активи: Якщо у спадкодавця було більше боргів, ніж активів, його спадщина може бути визнана банкрутом. У цьому випадку спадкоємці не несуть відповідальності за борги спадкодавця, але їм, можливо, доведеться відмовитися від деяких або всіх активів спадщини. Адвокат по спадщині може допомогти вам зрозуміти ваші права та захистити ваші інтереси.

2. Ви хочете мінімізувати податкові зобов’язання:

  • Існує ряд податків, які можуть застосовуватися до спадщини, наприклад, податок на спадщину та податок на прибуток від капіталу. Адвокат по спадщині може допомогти вам спланувати вашу спадщину таким чином, щоб мінімізувати ваші податкові зобов’язання.

3. Ви хочете захистити свої активи:

  • Якщо ви є спадкоємцем, ви можете вжити заходів, щоб захистити свої активи від кредиторів спадкодавця. Адвокат по спадщині може допомогти вам створити траст або інші юридичні структури для захисту ваших активів.

4. Ви хочете оскаржити дії особи, яка відповідає за виконання заповіту:

  • Особа, яка відповідає за виконання заповіту, несе відповідальність за виконання побажань спадкодавця. Якщо ви вважаєте, що виконавець не виконує свої обов’язки належним чином, ви можете оскаржити його дії в суді. Адвокат по спадщині може допомогти вам подати позов до виконавця.

5. Вам потрібна допомога з адмініструванням спадщини:

  • Адміністрування спадщини може бути складним процесом, який включає в себе збір активів спадкодавця, оплату його боргів, розподіл майна між спадкоємцями та подання податкової декларації. Адвокат по спадщині може допомогти вам з усіма цими завданнями.

Як знайти адвоката по спадщині?

При виборі адвоката по спадщині важливо знайти того, хто має досвід роботи в цій галузі права. Ви можете попросити рекомендації у друзів, членів родини або інших юристів. Ви також можете пошукати адвоката в Інтернеті або в телефонному довіднику.

Джерело: https://www.grandliga.com.ua/advokat-po-spadkovim-spravam/

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Залишити відповідь