Поділ майна подружжя: що варто знати

Юридичний поділ майна подружжя стоїть на перетині численних життєвих історій, в яких люди намагаються знайти справедливість і розуміння в кінці спільного життєвого шляху.

Сімейний кодекс України визначає, що надбання, здобуте в період шлюбу, є сумісною власністю. Неважливо, чи мав один із партнерів заробіток. Важливо, що вклад був зроблений в спільне майбутнє. Це може бути догляд за домом, виховання дітей, або підтримка партнера в його кар’єрі. Однак не все так просто і чітко, як здається на перший погляд. Речі індивідуального користування та деякі інші винятки можуть змінювати ситуацію, залежно від обставин.

Способи поділу спільно нажитого майна

Розлучення відкриває нову главу в житті подружжя, а поділ майна є однією з найважливіших її сторінок.

Є два основних способи поділу: добровільний та судовий.

  • Добровільний поділ передбачає укладення договору, який визначає частки та спосіб поділу майна. Це може стосуватися як нерухомості, так і інших цінностей, нажитих у шлюбі. Нотаріальне посвідчення договору та державна реєстрація прав на нерухомість є обов’язковими, щоб уникнути майбутніх спорів.
  • У ситуаціях, коли згоди між сторонами досягти не вдається, справа переходить до суду. Шлюбний договір, підписаний заздалегідь, може значно полегшити процес поділу майна при розлученні.

Чому варто звертатися до адвоката по сімейним справам

Звернення за допомогою адвоката у сімейних справах може стати ключовим кроком до вирішення конфліктів, пов’язаних з розлученням та поділом майна. Переваги такої консультації очевидні:

  • Глибоке розуміння сімейного права. Адвокат, спеціалізований на сімейних справах, має глибокі знання законодавства та судової практики, що дозволяє знайти найбільш вигідний та справедливий спосіб поділу майна.
  • Захист прав та інтересів клієнта. Професійний юрист виступає на захист інтересів клієнта, забезпечуючи, щоб усі права були враховані та захищені відповідно до закону.
  • Мінімізація стресу та емоційного навантаження. Процес розлучення та поділу майна може бути емоційно виснажливим. Досвідчений адвокат зможе взяти на себе більшість юридичних завдань, звільнивши клієнта від зайвого стресу.

Компанія GRACERS, яка спеціалізується на наданні юридичних послуг у сфері сімейного права, готова надати кваліфіковану допомогу адвоката та консультацію юриста. Звернення до професіоналів дозволить знайти оптимальний шлях вирішення питань, пов’язаних з поділом майна подружжя, забезпечивши при цьому захист ваших прав та інтересів.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Залишити відповідь